neděle 24. června 2012

Posuď knihu podle obalu (5)Nedělní meme z dílny Syki. Cílem je vybrat jednu libovolnou knihu, napsat její anotaci a zhodnotit obálku.

Název knihy: Rudá jako rubín
Autor: Kerstin Gierová
Anotace: Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

Můj názor: Na spoustě blogů se setkávám s názorem: Růžovou nemám rád/a, ale na téhle knížce se mi líbí... Ani já nemám růžovou nijak v lásce, musím ale uznat, že na obálce je naprosto dokonalá, sama obálka je prostě roztomilá. Určitě ihned zaujme font písma, hádající se pár oblečený do historického oblečení v popředí a okraje obálky, které tvoří škodolibě se šklebící netopýrci, louče, vlci, květiny, pavučiny, lustr... Knihu mám doma a nemůžu se na obálku vynadívat, v knihovně ihned upoutá pozornost. Už se nemůžu dočkat, až budu mít vedle sebe seřazené hezky všechny tři díly, protože budou vypadat beze všeho úchvatně.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...