neděle 20. května 2012

Posuď knihu podle obalu (2)


Nedělní meme z dílny Syki. Cílem je vybrat jednu libovolnou knihu, napsat její anotaci a zhodnotit obálku.

Název knihy: Výjimečná
Autor: Kristin Cashore

Anotace: Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry.
Má-li v zemi opět zavládnout mír, musí Eona najít právoplatného císaře Kyga a magický černý foliant, aby mu pomohla získat zpátky trůn. Jako dračí oko se však sama stává hrozbou pro svůj lid, neboť nikdo neví, že nemá pod kontrolou svoji sílu. Zoufalá Eona je nakonec nucena uzavřít smlouvu s dávným nepřítelem, který může všechny vyhubit.
Napínavý a poučný závěr epického příběhu o tajemné magii, šermu a lásce uchvátí mladé i dospělé čtenáře svou syrovostí, náhlými dějovými zvraty, bohatou symbolikou a nádherným orientálním prostředím.

Můj názor: Obálka je prostě nádherná. Laděná do zelenkava, s květinovými ornamenty po stranách a dýkou, dominující celé obálce. V čepeli dýky se odráží část tváře dívky, praděpodobně Katsi. Tváři, totiž té části, kterou vidíme, dominuje zářivě modré oko, podle nějž můžou lidé Výjimečné poznat. A kdo se zadívá pozorněji, spatří mírně pozdvižený koutek úst v úsměvu, který jako by říkal - znám tajemství, o kterém ty nemáš ani tušení. Celá obálka je mimořádně povedená.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...