pondělí 5. listopadu 2012

Top týdne (24): Nejdepresivnější knihyToto pondělní meme má na svědomí Luu. Cílem je uveřejnit topku něčeho, co souvisí s knihami.
Tak tohle bylo opravdu hodně jednoduché! Protože současně s dystopiemi jdou ruku v ruce i deprese. Well... tady teda je top pět nejdepresivnějších knih podle mě.


1. Hunger Games: Síla vzdoru (Suzanne Collins)
Doba, kdy jsem tuhle knihu četla (čtěte jeden den), se nesla ve znamení hluboké deprese a posmrkaných kapesníků. Takhle jsem si už dlouho nepobrečela. A po dočtení jsem nemohla ani spát. Myslím, že tohle si ty postavy vážně nezasloužily, Suzanne!

2. Les rukou a zubů (Carrie Ryan)
No ano. Představa, že na světě nezůstane jediné místo, kde byste se mohli cítit v bezpečí, protože je všechno pryč a všude jsou zombie? No to teda...

3. Past (Lauren DeStefano)
Zkuste si představit, že všechny kontinenty zmizí a zůstane jen Severní Amerika (proč zrovna ona a kam se tedy poděl zbytek Ameriky, to nechme na jindy). Nepřipadá vám to solidně depresivní?

4. Banka těl: Mladší (Lissa Price)
V této knize existují pouze bezprizorní Mladší - děti a teenageři - a bohatí zapšklí Starší -  staří lidé. Rodiče nikde a přátelé vašich prarodičů (pokud vám nějací zůstali) se vám pravděpodobně pokusí zabavit tělo. Fuj!


5. Asfalt (Štěpán Kopřiva)
Asi už vám s tím polezu na nervy, ale řeknu to ještě jednou - tuhle knihu miluju. Nicméně představa, že po příchodu do pekla (kde nepochybně skončím) se rozteču a budu použita jako stavební hmota... well, to není moc hezká představa.

5 komentářů:

 1. Past mi tak depresivní nepřišla. S Lesem a HG 3 souhlasím, i když to určitě nebylo to nejhorší. Zato bych sem rozhodně zařadila Remarqua a Life As We Knew It. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Svělý článek - Asfalt jsem nečetla, ale u zbytku výběru knih souhlasím :))

  OdpovědětVymazat
 3. Paf (protože jinak mě nepoznáš!)5. listopadu 2012 20:45

  Soudit můžu jenom Asfalt, ale souhlasím jak nejvíc můžu!!

  OdpovědětVymazat
 4. 8D krásne charakterizované 8D
  Pascu zbožňujem, ale toto sú proste tak vytvorené svety, mali byť asi aj trochu depresívne a smutné 8D
  U HG to bolo kruté!!! 8D

  OdpovědětVymazat
 5. Takže jsem nebyla jediná,kdo u téměř celého třetího dílu Hunger Games posmrkával? :D

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...