pondělí 17. prosince 2012

Top týdne (30): Povinné knižní jízdy ze žánru...fantasyToto pondělní meme má na svědomí Luu. Cílem je uveřejnit topku něčeho, co souvisí s knihami.
Uff, tak u této topky jsem se řádně zapotila. Nejdřív jsem ani netušila, jaký žánr zlovil, ale vzhledem k tomu, že YA je teď plná pr... knihkupectví, rozhodla jsem se vybrat fantasy :)1. Čaroděj Zeměmoří (Ursula K. Le Guinová)
Tak o tomhle nelze diskutovat. Ursulin Čaroděj je jednou z největších klasik a kdo ho nezná, dělá obrovskou chybu a měl by ji co nejdřív napravit! Mimochodem Zeměmoří má celkem 4 díly + soubor povídek :)2. Eragon (Christopher Paolini)
Yop, ani tato kniha (pardon, tetralogie, ale první díl byl prostě nejlepší) by neměla žádnému fanouškovi fantasy uniknout. Christopher stvořil něco jedinečného, co si zaručeně musíte přečíst.3.  Hobit (J. R. R. Tolkien)
 Bez komentáře (tak co, s jedním komentářem - píšu sem Hobita, protože toho jediného jsem od mistra Tolkiena četla. Jo, stydím se! Ale hodlám svou osudovou chybu napravit).
4. Letopisy Narnie (C. S. Lewis)
Tak tohle už je tuplem bez komentáře. Kdo nečetl Letopisy Narnie, měl by se pěkně stydět!

5. Myrrenin dar
Tohle už byla o něco drsnější fantasy, ale to vůbec neznamená, že by byla horší! Naopak bych ji řadila na jedny z těch nejvyšších příček (i když těchto pět fantasy klenotů se jen těžko srovnává) - neotřelý nápad, skvělé zpracování, akce i krásně spletitý příběh. Co víc si přát?

4 komentáře:

 1. Tak první a poslední neznám, jinak souhlasím :)

  OdpovědětVymazat
 2. Narniu som kompletne čítala 8) pekné knihy
  Tolkiena ani Paoliniho som ešte nečítala, hanbím sa, hodlám to napraviť 8)

  OdpovědětVymazat
 3. Taky se stydím :) Četla jsem jen serii Narnie a Eragona. Ale chci si přečíst Čaroděj Zeměmoří. Měla jsi na ní pěknou recenzi :))))))))

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...